ZOO - Čertovský rej 2008

Tak je to zase za námi a je třeba zvěčnit tuto anabázi dříve, než se jemné detaily recese vytratí a drsné sarkasmy zapomenou. Stejně jako křižáci putující do země zaslíbené, tak i my jsme se museli dopravit na místo našeho vystoupení se všemi proprietami po vlastní ose. Nebo i na oslu, kdyby nebylo zbytí. Po vypůjčení vozíku a ocelového oře od ctihodného otce jednoho z rytířů jsme s úspěchem vše naložili a práskli tak říkajíc do koní. Leč v dešti, kdy stěrače stojí na místě, se jede rychlostí muly a člověk si připadá jako již zmiňovaný osel. Leč čas již kvapil a nebyl čas na přepřahání. Při zoufalém pokusu stěrače rozhýbat jsme akorát zjistili, že na vozíku nic ani neblikne. Z čirého zoufalství chtěl řidič zatroubit a….nic. Opravdu jsme se pomalu ocitali ve středověku. Tehdá také žádná elektrika nefungovala…

 

Nejspíš náš anděl strážný se zasloužil o to, že jsme dojeli včas a pohádka o čertech a šermířích mohla začít. Jaké to však bylo překvapení, kdy sotva jsme natáhli na nohy škorně, již nás vyvolávali na scénu a v první minutě již odzkoušená aparatura vypověděla službu. Holt kam ani čert nemůže, nastrčí snaživého, leč neinformovaného kmána, který šetří čas a zuřivě vytahuje všechny kabely ze zástrček, co mu jen pod ruku přijdou. Předtím, bych se vsadil, že snad ten samý svolával děti na vystoupení, sotva jsme stíhali kulisy postavit. Aspoň štěstí, že už nepršelo.

Děti před kulisou, šermíři za kulisou. Vše mohlo začít. Čert byl samý špás a žert a anděl tak trošku moralist(k)a. Slovo dalo slovo a už se přeli, jací ti lidi na zemi vlastně jsou. Jeden říkal, že jsou jen zlí, a druhý, že i dobří mezi nimi pobývají a spokojeně žijí. Pokoušeli se jeden druhému svoji pravdu na šermířích dokázati. Jednou vyhrál skoro jeden, pak druhý. Nakonec v souboji dobra a zla samotné děti rozhodly, jak to mezi lidmi chodí. Zloduch neměl šanci a statečný pán, rytíř z řádu templářského, sklidil bouřlivé ovace. Malí lidé (rozuměj děti) křičeli jak pominutí: “Dobroo!!“, a ono opravdu vyhrálo. Jednomu zlosynovi dokonce samou hrůzou kalhoty skoro ke kolenům spadly, a dobrý rytíř jej i přesto dohonit nestačil….

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2y72sFZ574kVrátit se zpět...