Děčínské slavnosti 2009

Díky spolupráci s další děčínskou skupinou historického šermu Páni z Děčína se tři naši členové zúčastnili ve dnech 23. a 24. 5. 2009 bitvy pořádané v rámci každoročních děčínských slavností. Sian, Radek a Michal se na dva dny přesunuli v čase do dob třicetileté války a coby pikenýři bojovali pod švédskou korouhví za krále Gustava Adolfa.

Akce to byla, podle mého názoru, vydařená a všichni jsme si ji moc užili. Tedy až na jednu nepříjemnou zkušenost. Všichni jistě víme… V sobotu jsme šli do boje s pocitem, že jsme jen pohyblivé terče pro nepřátele. Měli jsme s píkami pramálo zkušeností a jen jeden trénink nás dělil od úplné nevědomosti. Naštěstí jsme ale chlapci šikovní a boj s touto zbraní jsme si rychle osvojili. Bojovali jsme statečně a jen fakt, že jsme byli na straně švédských zloduchů, nás na konci donutil padnout. Co se nedělního boje týče, už to nebyla taková pohoda jako v sobotu. Rotykáři do nás dost tvrdě vletěli a způsobili nám nejednu modřinu. Samozřejmě jsme si nenechali nic líbit a s rozzuřeným výrazem ve tváři jsme rány vraceli. Avšak ani to nás neochránilo od dalších ran a polykání prachu. Naše strana na konci boje opět musela padnout, i když tentokrát to bylo celkem vysvobození.

Jak už jsem ale psal, zkušenost to byla vesměs příjemná a boj jako takový nás moc bavil. Jen kdyby ta doba nebyla tak „přiteplená“. :-)Vrátit se zpět...