Dětský den - Maxičky 2009

Tvrdá práce nese své plody, a kdo nic nedělá, ten nic neumí a nemá. Opravdu trnitá cesta k tomuto zjištění vedla i k letošnímu vystoupení naší SHŠ na Maxičkách u Děčína.

V rámci dětského dne pořádaného 6. 6. 2009 o.s. „Čeští korytáři“ jsme vystavěli dobový tábor s ohništěm a užívali si tak atmosféru středověku již od pátečního večera. V sobotu ráno jsme postavili lukostřeleckou střelnici a dorazila k nám děvčata se třemi koni z děčínské ZOO. Během dne jsme házeli s dětmi podkovami na cíl, stříleli z luku, jezdili na koních a po obědě jsme odehráli šermířskou pohádku.

Celou zimu nám trvalo vymyslet příběh o hodné hospodské a její krčmě, kterou chtějí získat tři loupežníci a jeden extra padouch s ambicemi na post hostinského. A než se to secvičilo, doladilo, ..., byl tady termín premiéry. Už na zkouškách bylo jasné, že se při představení setsakramentsky pobavíme i my. Že se u naší šermířské frašky bavily i děti, byla už „jen“ třešnička na dortu, se kterou se samozřejmě počítalo,vždyť to byl cíl. Štěstěna si s námi trošku pohrála, když „...krutý vítr z hor...“ strhl uprostřed vystoupení naše kulisy, za nimiž právě procházela skupinka Teletabies. Avšak i nakloněna nám byla, neboť ani ne za hodinku po aplausu začalo pršet a déšť, bohužel, odradil většinu návštěvníků v dalším setrvání na této akci.

 

 

 

Na příští rok již v našem diáři jistojistě s touto akcí počítáme a těšíme se na zábavu, kterou si užijeme jak my, tak všichni návštěvníci této již tradiční akce pro děti pořádané v našem městě.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z0rFfbrOK1w
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C7xbi7jwkJA
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eNs6AGC1yts

 

 Vrátit se zpět...